W dniach 4-8 maja w naszej szkole odbyła się akcja “Trzymaj formę”, mająca na celu propagowanie zdrowego stylu życia i odpowiednio zbilansowanej diety. Uczniowie klas 5-8 uczestniczyli w zajęciach poświęconych znaczeniu niezbędnych składników pokarmowych (białek, tłuszczów, węglowodanów), przeprowadzali doświadczenia chemiczne pozwalające wykryć zawartość skrobi w wybranych produktach żywnościowych, które każdego dnia dostarczają nam energii. Uczyli się zasad zbilansowanej diety oraz jak odczytywać etykiety na produktach- jakie związki chemiczne i jakie dodatki są wskazane, a jakich należy unikać. Zapoznali się z tabelami kaloryczności i profilaktyką otyłości oraz utrwalali higienę dojrzewania i wpływ aktywności fizycznej na prawidłowy rozwój. Uczniowie klasy 7a w piątek uczestniczyli w projekcie edukacyjnym ,,Trzymaj formę. Zbilansowana dieta.” Nauczyli się jak dobierać składniki podczas przygotowywania zdrowych przekąsek i deserów bez użycia białego cukru czyli sacharozy, tak by cała słodycz pochodziła z cukrów prostych zawartych w owocach, nasionach i miodzie. Pamiętajmy, że cukier biały to najbardziej oczyszczona postać sacharozy, pozbawiona wartości odżywczych.







